Stavební materiály

Stavební materiály

Ohodnotit tuto položku
(48 hlasů)
Stavební materiály Stavební materiály

Stavíte a nevíte jaké stavební materiály na trhu jsou a z čeho lze vybírat?

Přinášíme Vám základní přehled stavebních materiálů na českém trhu.

Věříme, že Vám tento základní seznam pomůže vybrat stavební materiál nebo aspoň orietnačně zjistit z čeho lze realizovat stavbu.


Poptávka chytře - Ušetříte čas a peníze porovnáním příchozích nabídek. Vyberte si tu nejlepší pro vás. Služba zdarma a nezávazná.
ZADEJTE SI ZDARMA POPTÁVKU NA STAVEBNÍ MATERIÁL

 

Zdící materiály Tepelné izolace Střešní tašky Okna a dveře Betonové prvky
 

Zdící materiály

Nejznámější na českém trhu značka Wienerberger - porotherm cihly. Nabízí kompletní stavební systém od překladů, cihel, stropních panelů a lícových cihel.

Cihly umožňují vystavbu až o pěti podlažích. Schopnost difuze páry, zvukové nepruzvučnosti, nizký součinitel prostupu tepla(tepelný odpor) a též akumulační vlastnosti.

Lze využít jako nosné a nenosné zdivo.

tloušťka zdiva od 80 až 500mm

výškový modul: 250mm

keramické výrobky

wienerberger

Porfix je významný výrobce na českém trhu. Působil zde již během bývalého Československa. Šedý porobeton má při stejných tepelně-izolačních vlastnostech lepší zvukově-izolační vlastnosti a lepší akumulaci tepla.Vhodné na nosné a výplňové zdivo. V nabídce komplení stavební systém.

tloušťka zdiva od 50 až 500mm

výškový modul: 250mm

porobetonové tvárnice

porfix

Firma Heluz dodává kompletní stavební systém, nosného zdiva, příčkové a akustické zdivo. Roletové kastlíky, stropní panely a cihelné komíny.

tloušťka zdiva od 65 až 500mm

výškový modul: 250mm

keramické tvárnice

heluz

Keramické tvarovky je nový sortiment u firmy KMbeta- Profiblok. Nabídka firmy je velmi široká od střešních tašek, keramických, vápenopískových cihel až po plotové prvky.

Sortiment z Profiblok - Od cihelných bloků, věncovek, překladů až po stropní konstrukce. Dobré tepelně-izolační a akustické vlastnosti.

tloušťka zdiva od 65 až 440mm

výškový modul: 240-250mm

keramické tvárnice

profiblok

Vápenopískové cihly od výrobce KMbeta-Sendwix

Lze využít jako vnitřní či obvodové zdivo. Vysoká pevnost tlaku a objemová hmotnost.Stavba bez odpadu, jednoduché řezání.

V nabídce i komínové zdivo,překlady, věncovky, obklady.

tloušťka zdiva od 115 až 240mm

výškový modul: 240-250mm

vápenopískové cihly

KMbeta-vapenopiskove
H+H je výrobce pórobetonových zdících bloků. Velký konkurent na českém trhu firmě Ytong. Ve svém sortimentu má nosné zdivo, příčkovky, překlady. Nabízen v barvě bílé s obsahem křemíčitého píšku či v barvě šedé s obsahem elektrárenského popílku.Velmi dobré tepelně izolační vlastnosti.

tloušťka zdiva od 50 až 500mm

výškový modul: 250mm

pórobetonové tvárnice

porobeton

Porobeton Ostrava nabízí ve svém sortimentu zdící prvky pro obdovodé zdivo, příčkovky a U profily. Vhodné pro všechny druhy staveb od rodinných domů po průmyslové objekty.Zdění bez odpadu, jednoduché řezání.

tloušťka zdiva od 50 až 375mm

výškový modul: 250mm

pórobetonové tvárnice

porobetonostrava

Známý výrobce střešních tašek Tondach nabízí i keramické tvarovky pod názvem Keratherm.

V nabídce jsou zdící obvodové tvarovky, příčkovky a překlady.

tloušťka zdiva od 115 až 440mm

výškový modul: 240mm

keramická tvarovka

tondach

Velký výrobce Ytong-Xella nabízí široký sortiment výrobků. Nabízí celý stavební systém od obvodové zdivo, příčkovky, schody.

Přesné cihelné bloky s drážkou, kapsou. Velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti, zdění bez odpadu.

tloušťka zdiva od 100 až 500mm

výškový modul: 250mm

pórobetonové tvárnice

ytong
 
 
 
 
Číst 16687 krát

Související položky (podle značky)

  • Zděné domy

    Na trhu je řada stavebních materiálů, přesto lze domy rozdělit na dvě hlavní kategorie a to dřevostavby nebo zděné domy. V našich krajích je nejčastější zděný dům, ač se v poslední době častěji objevují dřevostavby. Výběrem zděného domu určitě neuděláte chybu. Přesto je vhodné se seznámit s vlastnostmi a novými trendy dnešních rodinných domů.

  • Výměna oken - stavební povolení

    Jde-li o výměnu oken za okna nová ve stejných rozměrech jako okna původní nevydává se stavební povolení ani ohlášení. Bude-li rozměr oken změněn jde o změnu vzhledu stavby vyžadující stavební povolení.
Více z této kategorie: Sádrokartony »

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS