Příprava stavby

Jak začít se stavbou domu

Ohodnotit tuto položku
(365 hlasů)
Jak začít se stavbou Jak začít se stavbou

Chcete stavět dům a nevíte jak na to? Komu zadat návrh a jak mu sdělit své požadavky ? Dostanu od architekta opravdu co má projekt obsahovat. Co je třeba pro stavební povolení ? Tyto a další otazky spojené se stavbou domu se pokusíme popsat v našem seriálu.

Nečekejte cestu růžovým sadem

Mnozí se domnívájí, že pro stavbu domu stačí vlastní představa stavby a na základě ní oslovit architekta nebo projektanta pro vypracovaní projektové dokumentace.

Realita je jiná. Musíte si nejdříve ujasnit pár bodů předtím než oslovíte architekta nebo projektanta. Rozhodně je vhodné svou představu předkonzultovat na stavebním úřadě.

Druhy staveb

 • rodinný domek pro trvalé bydlení
 • domek pro individuální rekreaci
 • drobná stavba, která plní doplňkovou stavbu ke stavbě hlavní ( zahradní domky, altány, přístřešky pro auto, pergoly, aj.)
 • Nejlépe si mít představu o základních parametrech( dům pro jednoho či více osob, kůlna jaké velikosti, garáž pro jedno či více aut apod..)
 • Vím více o svém pozemku? je na pozemeku stavební uzávěra, podmínky(regulativy) pro výstavbu - výška hřebene, tvar střechy, druh pozemku - zemědělská, pro výstavbu apod... Kde toto zjistím? - Oslovit architekta či projektanta, který Vám tyto informace zajistí. Nebo se poptejte na stavebním úřadě.
 • Na základě těchto informací a podmínek si lze realizovat udělat lépe představu.

Na koho se mam obrátit? - Oslovte architekta nebo projektanta pro zpracování projektové dokumentace.

Projektová dokumentace a její druhy

 1. studie stavby
 2. dokumentace pro územní rozhodnutí
 3. dokumentace pro stavební řízení
 4. dokumentace pro stavební ohlášení
 5. prováděcí dokumentacePoptávka chytře - Neztrácejte čas a peníze hledáním architektů / projektantů.
ZADEJTE SI ZDARMA POPTÁVKU


Přečtěte si o předprojektové přípravě  projekt stavby

 
 
Číst 18934 krát

O CHCI PROJEKT DOMU.cz

Chci projekt domu.cz je jediný poptávkový server orientovaný na realizaci. Zaměřujeme se na všechny poptávky, které jakkoliv souvisí s realizací domu. Od poptávek projektů, materiálů, stavebních firem až po reality.

Login Form

KONTAKT NA NÁS